Iza nas je izuzetno uspješna godina ispunjena brojnim postignućima naših učenika koji su svojim znanjem, marljivošću i predanošću predstavljali školu na različitim natjecanjima, smotrama i susretima te ostvarili zapažene rezultate na gradskoj, županijskoj i državnoj razini.
Njihovi su uspjesi rezultat ustrajnog rada i vrijedne podrške njihovih mentora, čija stručnost, predanost i kontinuirano ohrabrivanje imaju ključnu ulogu u pripremi djece za natjecanja. Mentori svojim radom ne prenose samo znanje, već razvijaju motivaciju, potiču izvrsnost i pomažu učenicima da ostvare svoj puni potencijal. Svako osvojeno priznanje, nagrada ili plasman svjedoči o talentu naših učenika, ali i o predanosti cijele školske zajednice.
U nastavku s ponosom predstavljamo najuspješnije učenike i njihove iznimne rezultate. Čestitamo svim učenicima te se nadamo da će i dalje s jednakim žarom istraživati, učiti i ostvarivati svoje ciljeve!

Lovre Šećer (8. c)
sudjelovao je na državnoj razini Natjecanja iz biologije, održanoj od 12. do 15. travnja 2026. u OŠ Stoja u Puli. Natječući se u kategoriji osmih razreda, Lovre je ostvario izniman uspjeh osvojivši izvrsno 2. mjesto na državnoj razini. Mentorica mu je bila učiteljica Marija Dragun.
_________________________________________________

Jere Medvid (8. d)
sudjelovao je na županijskim natjecanjima iz fizike (1. mjesto), kemije (6. mjesto) i matematike (12. mjesto). Na državnom Natjecanju iz fizike osvojio je 13. mjesto. Mentorica mu je bila učiteljica Milica Milardović.
Jere je bio član ekipe koja je na ekipnom natjecanju na Dalmatinskom festivalu matematike osvojila je 1. mjesto.
Sudjelovao je i na Državnom prvenstvu školskih sportskih društava u rukometu.
U znak priznanja za iznimne uspjehe i uzorno ponašanje, Jere je primio nagradu za najboljeg učenika naše škole, koju mu je na svečanoj dodjeli u Hrvatskom domu 9. svibnja 2026. uručio gradonačelnik Splita.

_________________________________________________

Tone Božanić (7. c)
sudjelovao je na županijskim natjecanjima iz kemije (1. mjesto) i biologije (6. mjesto). Na državnom Natjecanju iz kemije, koje je održano od 20. do 23. travnja 2026. u OŠ Meterize u Šibeniku, osvojio je 12. mjesto. Mentorica mu je bila učiteljica Maja Bezić Jakovčević.
_________________________________________________

Vito Tonšić (8. a)
sudjelovao je na županijskim natjecanjima iz kemije (1. mjesto), fizike, biologije i geografije. Na državnom Natjecanju iz fizike, koje je održano u Vodicama od 12. do 15. svibnja 2026., osvojio je 13. mjesto. Mentorica mu je bila učiteljica Dijana Klepo.
_________________________________________________

Ita Balić (8. a)
sudjelovala je na županijskim natjecanjima iz njemačkog jezika, engleskog jezika, matematike, fizike, biologije i hrvatskog jezika. Bila je dio četveročlane ekipe koja je na ekipnom natjecanju na Dalmatinskom festivalu matematike osvojila 1. mjesto.
_________________________________________________

Ajla Jašarević (8. c)
i ove je godine uspješno predstavljala OŠ Sućidar na državnom Natjecanju iz islamskog vjeronauka, održanom 11. svibnja 2026. u Islamskom centru u Zagrebu. Ajla je nastupila u kategoriji osmih razreda te ostvarila izvrstan rezultat osvojivši 1. mjesto na državnoj razini.
Za ovo je postignuće Ajli 10. lipnja 2026. u Koncertnoj dvorani Vatroslava Lisinskog u Zagrebu dodijeljen Oskar znanja, najprestižnije priznanje u sustavu odgoja i obrazovanja Republike Hrvatske.

_________________________________________________
Ekipna natjecanja

U Splitu je 9. svibnja 2026. održan Dalmatinski festival matematike – regionalno ekipno natjecanje iz matematike za učenike osnovnih i srednjih škola. Natjecalo se 688 učenika u 172 ekipe iz sve četiri dalmatinske županije.
Naši učenici Jere Medvid (8. d), Ita Balić (8. a), Borna Dodig (7. a) i Matej Malenica (7. b) osvojili su 1. mjesto u kategoriji učenika sedmih i osmih razreda. Njihove su mentorice bile Ivana Radalj, Lea Basić i Suzi Radović.
_________________________________________________

Rukometna ekipa naše škole na gradskom je natjecanju osvojila 1. mjesto. Tim su rezultatom rukometaši izborili nastup na županijskom natjecanju, gdje su nastavili s odličnim igrama i osvojili 2. mjesto. Ostvarenim uspjehom ekipa se plasirala na Državno prvenstvo školskih sportskih društava, koje se održalo u Poreču od 9. do 13. ožujka 2026. To je veliko priznanje za naše učenike (Bartul Balarin-Đipalo, Bruno Brakus, Karlo Bulić, Marin Doder, Josip Dragaš, Stipe Gabrić, Dominik Gudić, Matej Malenica, Hrvoje Malogajski, Jere Medvid, Toni Piplica, Toma Omelić) i njihovu učiteljicu Antoniju Posavec.
2025-2026_Rukomet_SUIDAR_SPORT_Priznanje
