Obavijest roditeljima razredne nastave
Autor: Irena Bego, 5. 5. 2020.

Poštovani roditelji,

na temelju zaključka Vlade Republike Hrvatske od 23. travnja 2020. plan je otvoriti škole za razrednu nastavu za određene skupine učenika i uz primjenu preporuka Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo (HZJZ) od ponedjeljka, 11 svibnja 2020.

Za vrijeme epidemije za učenike razredne nastave provodit će se poučavanje dijelom kao oblik nastave koju učenici pohađaju u školi, ali u promijenjenim uvjetima u odnosu na redovitu nastavu, a dijelom kao nastava na daljinu. Roditelji učenika imat će mogućnost izbora sukladno Uputi HZJZ da njihova djeca kompletnu nastavu prate putem nastave na daljinu.

Paralelno s nastavom u školama, i dalje će se održavati nastava na daljinu čija je podloga Škola na Trećem zajedno s radnim materijalima – zadatcima i aktivnostima, koji su dostupni na mrežnim stranicama Škole za život.

Potiče se ostanak kod kuće sve djece za koju se to može osigurati skrb kod kuće, s obzirom da broj djece u školama može biti takav da se mjere fizičkog razmaka u tim kolektivima neće moći poštovati.

Roditelj/skrbnik dovodi i odvodi dijete iz ustanove na način da je u pratnji jednog djeteta uvijek jedna odrasla osoba/roditelj/skrbnik.

Maksimalan broj učenika jednog razrednog odjela koji mogu pohađati nastavu u školi je 9. Prema Uputama HZJZ-a za jednu grupu djece brine jedan učitelj. To znači da učenici u razrednoj nastavi neće u učionicama imati nastavu za predmete koje ne predaje njihov učitelj razredne nastave (strani jezik, izborne predmete).

Obzirom da  epidemiološka situacija i preporuke još ne dozvoljavaju da nastava u školi ne počinje za sve, nego će se organizirati samo u iznimnim slučajevima za djecu koja moraju ispunjavati sve uvjete prema preporukama Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo, a to su:

1.         Oba roditelja djeteta su zaposlena i nemaju mogućnosti drugačijeg zbrinjavanja djeteta u vrijeme dok su na poslu

2.         Dijete nema kroničnih bolesti (respiratorne, kardiovaskularne, dijabetes, maligne bolesti, imunodeficijencija, veća tjelesna/motorička oštećenja)

3.         Niti jedan od ukućana s kojim dijete boravi ili osobe s kojima je dijete u svakodnevnom kontaktu nemaju kroničnih bolesti (respiratorne, kardiovaskularne, dijabetes, maligne bolesti, imunodeficijencija, veća tjelesna/motorička oštećenja)

4.         Niti jedan od ukućana s kojim dijete boravi ili osobe s kojima je dijete u svakodnevnom kontaktu nisu u samoizolaciji ili karanteni i nisu u povećanom riziku zaraze virusom Covid-19

5.         Dijete nema povišenu tjelesnu temperaturu, respiratorne simptome poput kašlja i kratkog daha ili druge simptome bolesti poput gripe ili prehlade. Svako jutro je potrebno djetetu mjeriti temperaturu.

U slučaju da dijete ispunjava sve gore navedene uvjete i roditelji žele da dolazi na nastavu u školu, oba roditelja MORAJU POTPISATI PISANU IZJAVU u kojoj, pod punom materijalnom i kaznenom odgovornošću, jamče da su ispunjeni svi gore navedeni uvjeti da bi dijete moglo pohađati nastavu te da će se ono u školi pridržavati svih propisanih epidemioloških mjera koje se odnose na boravak djeteta u školi. Obrazac izjave koji je u prilogu popunjen potrebno je skenirati i poslati na e-mail škole ili fotografirati i poslati razrednoj učiteljici do srijede u 18 sati.

O svim drugim detaljima organizacije nastave, mjerama dolaska u školu, boravka u školi, odlaska iz škole, bit ćete obaviješteni putem Web stranice škole ili učiteljice.

Poštovani roditelji, prije no što donesete odluku molim Vas da detaljno proučite upute HZJZ za sprječavanje i suzbijanje epidemije covid-19 za ustanove ranog i predškolskog odgoja i obrazovanja te osnovnoškolske ustanove u kojima je osigurana mogućnost zbrinjavanja djece rane i predškolske dobi te učenika koji pohađaju razrednu nastavu.

Uz iskren pozdrav i želju za puno dobrog želim Vam poručiti da nam je u ovim vremenima najpotrebnije sačuvati zdravlje, posebno naših najmlađih, vaše djece a naših dragih učenika.

S poštovanjem,

mr.sc. Vlade Dragun, ravnatelj

Izjavu za roditelje i preporuke Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo možete preuzeti na "opširnije".

IZJAVA_RODITELJA.doc (50.00 KB)
Upute-vrtici-i-skole-29-4-2020-finalno.pdf (136.06 KB)